Naše škola je zapojena do projektu EU a ČR "Ovoce a zelenina do škol" a také "Mléko do škol". Cílem tohoto projektu je významně přispět k dobrému zdraví dětí čerstvým ovocem a zeleninou, ovocnými a zeleninovými saláty nebo šťávami, mlékem nebo mléčnými výrobky, které budou bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel. Produkty jsou dodávány do přihlášených škol jednou za měsíc zdarma pro všechny žáky I. stupně. Tento projekt dotuje přibližně ze dvou třetin EU a zbytek hradí stát.

Z mléčných výrobků dostávají žáci většinou neochucená mléka o objemu 250 ml, termizované čerstvé sýry, gervais nebo bílé bio jogurty.

Z ovoce a zeleniny chodí nejčastěji jablka, hrušky, švestky, banány, mandarinky, pomeranče, meruňky, porcovaná mrkev, ředkvičky... V dodávce se vždy odráží sezónní ovoce a zelenina.

Doprovodné akce firmy:
- ochutnávka ovoce a zeleniny (žáci si vylosovali kartu s informacemi a dostali vybraný druh)
- ochutnávka mléčných výrobků
- samolepky se jmenovkami na sešity pro žáky I. stupně.

Dodavatelem ovoce, zeleniny i mléka je Ovocentrum Valašské Meziříčí.
Většina dětí toto zpestření svačin přivítala a málokdo si odnáší ovoce domů. Je opravdu čerstvé, nepovadlé. Budeme doufat, že projekt splní svůj účel.

www.ovocedoskol.szif.cz